התפללו לשלום ירושלים | חיילי צה”ל שואלים

חיילי צה”ל שקוראים את הספר Reclaiming Our Forgotten Heritage פונים אלינו בשאלות בנושאים שונים, החל מתהיות לגבי זהותם היהודית ועד להתעניינות ביוזמות שלנו. חשוב לנו לספק תשובות כדי שיפנימו את מידת חיוניותם למדינת ישראל ויבינו מדוע אנו עומדים לצידם, שנה אחר שנה.

להלן מספר שאלות נפוצות ותשובותיו של הרב קורט לנדרי:

מדוע כל כך חשוב ללמוד על המוצא והזהות האמיתיים שלי?

במשך שנים רבות עבדתי בעולם העסקים כמנהל בכיר. תפקידי היה להנחות צוותי עבודה ולהציב להם יעדים שיקדמו את מטרותיהם. בשלב מאוחר יותר הבנתי שכאשר אתה מגלה את זהותך המקורית ומבין מנין באת, היעוד האמיתי שלך נחשף.

מסע גילוי העצמי של קורט לנדרי היה תהליך עוצמתי ומסעיר. מה אני צריך לעשות כדי ללמוד יותר על עצמי ולגלות מי אני באמת?

תפתח את התנ”ך ובחר לך דמות אחת או שתיים שמסקרנת אותך. שים לב כיצד הדמויות פועלות. תעקוב אחרי דפוסי ההתנהגות שלהם. תבדוק במה הן מצליחות ובמה הן נכשלות. התנ”ך מלמד, ודרכו תגלה את זהותך.

היכן אוכל ללמוד יותר על הפעילות של Curt Landry Ministries ברחבי העולם?

תכנס לאתר www.curtlandry.com ותלחץ על הלשונית “תמיכה”. שם תוכל לקרוא על היוזמות שלנו וללמוד על אהבתנו לעם ישראל. אנו מגשרים בין עם ישראל לנצרות. חשוב לנו שנוצרים בכל העולם יפנימו את המסר בספר בראשית: “ואברכה מברכיך ומקללך אאר” (בראשית י”ב ג).

נוצרים רבים אוהבים את ארץ ישראל ורוצים להבין יותר את אלה שעושים שם את ביתם. שאיפתנו היא לעזור לעולם להכיר בתפקיד החיוני שלכם ולהציג לאחרים דרכים לשתף איתכם פעולה לפי רצון אלוהי אברהם, יצחק ויעקב.

האם אוכל להצטרף ליוזמות ולפעילויות של קורט לנדרי?

אתה כבר הצטרפת! לפני שנים שוחחתי עם קבוצת חיילים במצודת דוד. אמרתי לחיילים שנוצרים מכל העולם עומדים מאחוריהם מפני שהם “שומרי החומות.” זה נכון גם לגביך. בלעדייך – בלי חיילי צה”ל – הנבואה לא הייתה מתקיימת. מדינת ישראל לא הייתה קמה בשנת 1948. ישנם עוד נבואות שהעולם מחכה עדיין להתגשמותן. אז איך תוכל אתה לקחת בזה חלק? המשך לשרת בצה”ל. אנו עומדים לצידכם כ”איש אחד חדש,” כאחים ואחיות. ביחד נתפלל ונפעל למען המטרה המשותפת של הגשמת כל אשר הבטיח אלוהי אברהם, יצחק ויעקב.

מדוע Reclaiming Our Forgotten Heritage   תורגם לעברית?

Reclaiming Our Forgotten Heritage IDF Distribution 2021

אחד מראשי העיר בישראל שאנחנו בקשרים אתו פנה אלי ושאל: “למה אתם עושים את זה? מאיזה סיבה נוצרים ירצו לתמוך בנו בישראל?” נתתי לו עותק מספרי. “הנה, פה ההסבר”, עניתי לו. היפוך מתרחש בלב נוצרי לאחר חווית הישועה: רבים מתאהבים בישראל וחשים צורך רוחני לקדם את היעדים שהאל הציב עבור הארץ. “תתרגם את ספרך לעברית,” אמר לי אותו ראש העיר, “כדי שהחיילים יבינו את ליבכם והמניע לפעילות הזאת.” 

מדוע אתה משווה את ישראל לעץ הזית?

פאולוס משתמש בדימוי של עץ הזית בברית החדשה (רומאים י”א). הוא דורש מהגויים לא להיות עוורים ל”סוד.” הוא מספר על “קהות הלב שאחזה בישראל עד אשר יכנס מלוא הגויים”.  אבל אלוהים לא שכח את עץ הזית, מסביר פאולוס. הוא משווה את הנוצרים לענף שהורכב על העץ ובפועל ניזונים ממערכת השורשים שלו, זאת לפי הנאמר בברית אברהם. אם כך הדבר, הנוצרים אינם מהווים תחליף לעם ישראל אלא ענף שהופך לחלק ממנו באמצעות הכלאה.

הגויים מתוארים כעץ זית בר. עץ בר נותן פרי קטן עם חרצנים גדולים שיוצר רק מעט שמן. לעומת זאת, עם ישראל הינו העץ ה”טוב”, המתורבת. הפרי מעץ זית בר משתבח כאשר מבצעים הרכבה עם הזית הטוב. ברגע שהנוצרים מכירים בכך שהם תוצאה של הכלאה, הדבר משתקף ב”פרי חייהם” ורצונם להתייצב לצדו של עם ישראל.

מלבד נטיעת עצי זית, האם יש לכם עוד יוזמות בישראל ומדוע?

ליבנו נתון לרווחת תושבי מדינת ישראל מכל הגילים, מזקן עד טף. אנו מסייעים לארגונים נגד הפלות שמגישים עזרה לנשים הרות שאין להן תמיכה משפחתית, וכמו כן לאכסניות לבוגרים בסיכון, לניצולי שואה, לחיילים בודדים, לילדים עם צרכים מיוחדים בבתי החולים, ולאחרונה, לפליטים שמגיעים לישראל מאוקראינה. ברצוננו להביא ברכה ומזור לכמה שיותר קבוצות נזקקות בחברה הישראלית.